Ukraińscy naukowcy na Konferencji ECIU

Grupa naukowców z Ukrainy wzięła udział w Konferencji naukowej ECIU dzięki projektowi Politechniki Łódzkiej ECIU4Ukraine.

10 paź. 2023
Badacze

Na początku października w Barcelonie odbyła się duża konferencja naukowa ECIU University Research Conference. Dzięki projektowi prowadzonemu przez Politechnikę Łódzką mogliśmy wesprzeć obecność 10 ukraińskich naukowców na tej konferencji. Projekt nosi nazwę ECIU4Ukraine i jest finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej NAWA. Wśród wielu działań zapisanych w projekcie zakłada on udział przedstawicieli ukraińskich uczelni w działaniach podejmowanych w ramach konsorcjum ECIU, w tym w konferencjach.

Gościliśmy delegację 10 uczestników z 10 różnych ukraińskich uniwersytetów, którzy wzięli udział w konferencji ECIU. Wśród tych przedstawicieli byli dziekani, prorektorzy, dyrektorzy i naukowcy z różnych dziedzin, a także przewodniczący UNESCO Chair on Science Education. Umożliwienie im wzięcia udziału w tym wydarzeniu było wielką przyjemnością i przywilejem.  Wszyscy uczestnicy byli szczęśliwi, że mogli wziąć udział w konferencji i dowiedzieć się więcej o działalności badawczej w ECIU. Byli chętni do nawiązania współpracy i znalezienia nowych partnerów do przyszłych projektów. Wszyscy życzyliśmy szybkiego zakończenia wojny na Ukrainie i odbudowy ukraińskiego szkolnictwa wyższego, które bardzo ucierpiało podczas ataków wojskowych.