Szkolenie dla projektu ECIU4Ukraine

Politechnika Łódzka gości grupę przedstawicieli z uczelni ukraińskich.

25 paź. 2023

Politechnika Łódzka zorganizowała szkolenie dla naszych partnerów z ukraińskich uczelni. Wydarzenie to jest tylko częścią znacznie większego projektu ECIU4Ukraine finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej NAWA.  Szkolenie jest przygotowane dla akademickiej kadry administracyjnej i dydaktycznej, a jego tematem są "Innowacyjne narzędzia i metody nauczania i uczenia się (T&L) z coachingiem". Dzielimy się naszym doświadczeniem w tej dziedzinie i podejściem stosowanym na Uniwersytecie ECIU.

Udało nam się zaprosić 13 przedstawicieli z 10 ukraińskich uniwersytetów. Szkolenia odbędą się w dniach 24-26 października 2023 r. w Łodzi i Uniejowie. Warsztaty składają się z różnych modułów: aktywne metody uczenia się, przydatne narzędzia do aktywnej interakcji ze studentami, wprowadzenie do uczenia się opartego na problemach/wyzwaniach, ocena efektów uczenia się oraz coaching jako skuteczna strategia nauczania i uczenia się.

Warsztaty te mają pomóc ukraińskim uczelniom, zapoznać je z obecnymi trendami edukacyjnymi i metodami stosowanymi na europejskich uniwersytetach oraz przygotować je do powrotu na ścieżkę rozwoju i odbudowy po zakończeniu wojny. Mamy nadzieję, że będą one wykorzystywać i rozpowszechniać techniki i idee poznane podczas szkolenia, a tym samym wspierać szkolnictwo wyższe na Ukrainie.