Szkoła Letnia w UniTrento

W tym roku UniTrento, należace do uniwersytetu ECIU, zaprasza studentów na szkołę letnią: "The Psychological Humanities: Multidyscyplinarne podejście do dobrego samopoczucia i integracji". Zajęcia ze studentami będą odbywały się w Rovereto. Szkoła rozpocznie się w poniedziałek rano 19 czerwca i zakończy w piątek po południu 30 czerwca 2023, plus sesja uzupełniająca online 17 lipca 2023.

01 mar. 2023

Szkoła Letnia PsyHuman to dwutygodniowy program, który obejmuje seminaria, warsztaty i zajęcia w plenerze odbywające się na miejscu oraz sesję online jako kontynuację spotkań.

Seminaria i warsztaty będą oparte na wykładach z różnych dyscyplin: bio-medycznych, kulturowych, genderowych, prawniczych, literackich, filozoficznych, psychologicznych i socjologicznych. Będą one aktywnie angażować uczestników, którzy aktywnie dzielić się będą własną wiedzą i kompetencjami , co wyzwoli efekt pozytywnego multidyscyplinarnego procesu uczenia się.

Letnia Szkoła PsyHuman promuje model promocji dobrego samopoczucia, który obejmuje fizyczne, psychiczne i społeczno-kulturowe determinanty zdrowia, kwestionując jednocześnie dominujące narracje o "idealnym" typie umysłu i ciała.

Opiera się na idei, że skoncentrowane na temacie i związane z kulturą podejście sztuki i nauk humanistycznych może uzupełniać psychologię kliniczną i nauki biomedyczne, aby promować dobre samopoczucie i budować integracyjne społeczności.

INFORMACJE O SZKOLE LETNIEJ

Każda uczelnia członkowska ECIU, w tym Politechnika Łódzka, może zaprosić 2 studentów bez pokrywania opłat za uczestnictwo. Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w Szkole Letniej PsyHuman prosimy o kontakt z naszym Działem Mobilności Studenckiej erasmus@info.p.lodz.pl.