spotkanie ECIU na PŁ - WP7

PŁ było gospodarzem spotkania jednej z grup roboczych działających w ramach ECIU. Fizyczne spotkanie Work Package 7 odbyło się w budynku IFE.

12 paź. 2023

W dniach 12-13 października 2023 na Politechnice Łódzkiej odbyło się spotkanie grupy roboczej z ECIU University. Przyjechało do nas 25 osób z różnych uczelni należących do konsorcjum, aby wymienić się wiedzą, dyskutować i wyznaczyć cele na kolejne etapy. Wszyscy uczestnicy są związani z pakietem roboczym 7 - Usługi, wsparcie i doświadczenia użytkowników.

Wsparcie dla użytkowników jest dostępne na ECIU University dla wszystkich grup interesariuszy biorących udział w działaniach konsorcjum, w celu zapewnienia ich bezproblemowego udziału, dopracowywania  pozytywnych wrażeń dla odbiorców oraz budowania lojalności i motywacji do dalszego członkostwa w społeczności.

Dorota Piotrowska, Dyrektor CWM: "Bardzo cieszymy się z możliwości organizacji spotkania work package’u 7 w Politechnice Łódzkiej. Politechnice zależy na tym, żeby zaistnieć w środowisku Uniwersytetu Europejskiego i pokazać ogromne zalety i walory, jakie możemy do tej sieci wnieść. To spotkanie bez wątpienia stało się świetną okazją do tego, żeby pokazać i wypromować potencjał Politechniki Łódzkiej jako godnego partnera w sieci ECIU."

Grupa, która przyjechała do Łodzi, omawiała kwestie User Experience związane z ECIU i platformą cyfrową DXP przygotowaną specjalnie przez i dla konsorcjum. Platforma ta pozwala na wprowadzanie i zarządzeni ofertą edukacyjną mikromodułów i challenge, współtworzenie treści i informowanie członków o działaniach podejmowanych w sojuszu. Wkrótce zostanie ona poszerzona o jeszcze inne, dodatkowe funkcjonalności. W czasie spotkania uczestnicy debatowali nad tym, jak zorganizować się wewnętrznie, aby zagwarantować dostępność usług dla użytkowników oraz jakie są wewnętrzne i zewnętrzne wyzwania dla „user experience”. Omawiana była również wizja przyszłości Centrum Usług ECIU i jakie główne kierunki rozwoju będą realizowane.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele:

University of Aveiro, Portugalia

INSA Toulouse, Francja