Zaproszenie na wspólne wydarzenie UE na temat europejskiego dyplomu i statusu prawnego sojuszy

Dołącz online do wydarzenia organizowanego przez Komisję Europejską w dniu 29 kwietnia o godzinie 9:00. Wydarzenie jest przeznaczone dla projektów pilotażowych Erasmus+ pracujących nad wspólnymi programami studiów i statusem prawnym sojuszy.

11 kwi. 2024

Drodzy koledzy i koleżanki,

Zapraszamy na wyjątkowe spojrzenie w przyszłość szkolnictwa wyższego. W związku z ogłoszeniem przez Komisję Europejską komunikatu w sprawie planu na rzecz europejskiego dyplomu, mamy okazję wysłuchać informacji na temat pionierskich projektów pilotażowych w ramach programu Erasmus+, które przewodziły wysiłkom na rzecz płynnej realizacji wspólnych programów studiów i ustanowienia ewentualnego europejskiego statusu prawnego dla sojuszy instytucji szkolnictwa wyższego. Ich praca była podstawą prac Komisji nad planem europejskiego dyplomu, przedstawionym 27 marca.

Wydarzenie to jest współorganizowane przez wszystkie projekty pilotażowe Erasmus+ i Komisję Europejską. Wezmą w nim udział przedstawiciele pionierskich projektów pilotażowych Erasmus+, państw członkowskich, szerszego sektora szkolnictwa wyższego i Komisji Europejskiej. Podzielą się oni swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w realizacji tych inicjatyw.

Wydarzenie jest okazją dla krajowych i europejskich decydentów politycznych, a także dla rektorów, pracowników akademickich i administracyjnych instytucji szkolnictwa wyższego, studentów i przedstawicieli szerszego sektora szkolnictwa wyższego i biznesu do zaangażowania się w dyskusje na temat kroków niezbędnych do urzeczywistnienia europejskiego dyplomu.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby stać się częścią przyszłości szkolnictwa wyższego.

Dołącz do nas online 29 kwietnia od godziny 9:00.

Pełen program wydarzenia znajdziesz tutaj.

Prosimy o rejestrację tutaj do środy 22 kwietnia .

Potwierdzeniem pomyślnej rejestracja jest otrzymanie wiadomości e-mail zawierającej szczegóły połączenia online.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem smartt@uam.es.

Z niecierpliwością czekamy na wszystkich zainteresowanych!