ECIU4Ukraine - pierwsi uczestnicy już w Łodzi

Pierwszy etap projektu ECIU4Ukraine trwa. Nasi uczestnicy przyjechali do Łodzi, aby wziąć udział w Kongresie Regeneracji Miasta.

31 Maj. 2023

Politechnika Łódzka otrzymała dofinansowanie z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na projekt ECIU4Ukraine, który będzie realizowany we współpracy z Europejskim Konsorcjum Innowacyjnych Uniwersytetów ECIU. Projekt ma na celu pomoc ukraińskim uniwersytetom i wspieranie ich integracji międzynarodowej, w tych trudnych czasach, poprzez zbliżenie ich do Inicjatywy Uniwersytetów Europejskich. Podczas rocznego projektu 10 uniwersytetów partnerskich z Ukrainy będzie zaangażowanych we współpracę i wymianę akademicką prowadzoną przez ECIU.

Pierwsza grupa 12 przedstawicieli z 10 ukraińskich uczelni przyjechała, aby wziąć udział w Kongresie Energetycznej Regeneracji Miast. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu NAWA oraz specjalnym funduszom przeznaczonym na pomoc Ukrainie w czasie wojny. Specjalnym elementem wizyty była prezentacja wygłoszona przez Olgę Wessels, szefową biura ECIU w Brukseli. Olga przedstawiła ideę inicjatywy Uniwersytetów Europejskich, wyjaśniła znaczenie i osiągnięcia Uniwersytetu ECIU, a także zaprezentowała, w jaki sposób ECIU wspiera Ukrainę.

Uczestnicy projektu ECIU4Ukraine mogli zorganizować i sfinansować swoją podróż z Ukrainy oraz pobyt w Łodzi podczas Kongresu, gdzie niektórzy przedstawiciele byli również panelistami na sesjach.