25lecie ECIU obchodzone w Holandii

Na kampusie Uniwersytetu Twente (Holandia), Europejskie Konsorcjum Innowacyjnych Uniwersytetów (ECIU) świętowało 25-lecie swojego istnienia.

19 gru. 2022

Na obchodach zebrali się przedstawiciele wszystkich członkowskich uczelni oraz otoczenia biznesowego i społecznego współpracującego z konsorcjum. Miało miejsce również uroczyste posiedzenie zarządu, na którym był obecny rektor Politechniki Łódzkiej, Prof. Krzysztof Jóźwik:

"Będąc członkiem ECIU tworzymy wspólną przestrzeń, do rozwiązywania stojących przed europejskimi uczelniami wyzwań. Robimy to w innowacyjny sposób, zapewniając indywidualnie możliwości uczenia się i kariery, również naukowej, na poziomie europejskim, co umożliwia nam nowatorski model uniwersytecki ECIU, oparty na współtworzeniu. Cieszymy się na kolejne lata współpracy z uczelniami skupionymi w konsorcjum."

Więcej na temat obchodów można przeczytać w artykule na głównej stronie Politechniki Łódzkiej.